Zdieľať a tlačiť

color #000000
color #000000

Nie sú dôležité slová, ale činy!

Jeden z našich hlavných princípov  znie, že „naša spoločnosť pôsobí v našom okolí ako vzor“. Preto sa aj my priebežne zaoberáme témou trvalo udržateľného rozvoja. Nie sú to pre nás iba prázdne slová, ale činy: 90 % našich značiek kvality pochádza z centrálnej Európy a z veľkej časti z Nemecka či zo Švajčiarska. Tak dm zabezpečuje pracovné miesta, skracuje transport výrobkov a znižuje vplyv oxidu uhličitého. Okrem toho sme súčasťou siete WWF (World Wide Fund For Nature) – jednej z najväčších nezávislých organizácií na ochranu prírody na svete.

 

 

Obaly nezaťažujúce životné prostredie

Neustále zlepšovanie pre nás znamená aj to, že naše obaly vyberáme starostlivo na základe materiálov a možnosti ďalšieho spracovania. Na základe toho pochádzajú suroviny na výrobu papierových a celulózových obalov z certifikovaných lesov. Obaly nesú označenie FSC a PEFC. FSC znamená Forest Stewardship Council a PEFC znamená Programe the Endorsement of Forest Certification.

Maličkosti s veľkým účinkom

Často sú to práve malé veci, ktoré urobia z produktov také, ktoré nezaťažujú životné prostredie. Napríklad: Denk mit nature – tablety do umývačky riadu sú počas výroby veľmi starostlivo a presne balené do kartónových škatúľ. Pri rovnakom obsahu preto treba asi o 20 gramov menej kartónu na jedno balenie. Za rok sa takto ušetria cenné zdroje na viac ako 11 ton kartónu.  Preto obsahujú tieto kartónové škatule buď vyšší recyklačný podiel, alebo pozostávajú z FSC certifikovaného materiálu s recyklačným podielom.

Ocenenie pre výrobky s trvalo udržateľným rozvojom

Vďaka obalom, ktoré nezaťažujú životné prostredie, boli Denk mit nature tablety do umývačky riadu ocenené pečaťou ekologickej hospodárnosti 2010. Analýza ekologickej hospodárnosti zvážila   všetky aspekty, ktoré sa týkajú produktu a jeho cesty, začínajúc výberom a spracovaním surovín. Pečať je vyhradená pre tie produkty, ktoré sú podľa merateľných kritérií  skutočne trvalo udržateľnejšie ako porovnateľné produkty. Aj plienky babylove od veľkosti midi po juniorplus sú ocenené pečaťou ekologickej hospodárnosti 2010.

Ekologická nákupná taška

Zodpovedné využívanie zdrojov nás má sprevádzať na každom kroku. Preto sme pracovali na zdokonalení ekologického konceptu našej nákupnej tašky: od jednorazovej nákupnej tašky z recyklovateľného materiálu a papierovej tašky na viac použití až po prvú nákupnú tašku z bavlny – širokú ponuku tašiek nájdete pri každej pokladni  v každej dm na Slovensku. Budeme radi, keď spolu s nami budete chrániť naše životné prostredie!