Jesenná paletka hýri farbami

Aké sú trendy tohtoročnej jesene v dekoratívnej kozmetike? Predstavíme ti ich na aktuálnej kolekcii produktov od s.he stylezone

Pastelové maľovanie

Farby: svetlé odtiene tyrkysovej, modrej, ružovej, žltej a zelenej

Štýl vhodný pre jemnú hru s farbami.

Tyrkysová spája blahodarné účinky modrej a zelenej a tým nás očisťuje a zároveň posilňuje. Má upokojujúce účinky na telo i dušu. Podporuje naše sebavedomie a fantáziu. Svetlomodrá pripomína nekonečnosť neba, prináša inšpiráciu a dáva nám pocit slobody. Žltá je najjasnejšou teplou farbou s povzbudzujúcim a rozveseľujúcim účinkom. Je symbolom múdrosti a vysokej inteligencie. Podporuje myslenie, povzbudzuje nervy a oživuje pamäť. Napomáha uvoľneniu, slobodnému vývoju a komunikácii pri nadväzovaní kontaktov.

Tip: So všetkými pastelovými odtieňmi budeš vyzerať sviežo, dodáš svojim outfitom nádych romantiky a vzdušnosti. I napriek tomu, že pôsobia mladistvo až detsky, sú veľmi koketné a ženské. Pri kombinovaní jemných farebných odtieňov je toto líčenie na jar ako stvorené. Ideálne líčenie pre letný typ.

 

Fialové mámenie

Farby: fialová, šedá, ružová

Štýl vhodný pre každý typ a každú príležitosť.

Fialová farba v sebe nosí protiklad červenej a modrej, dva energetické protipóly – modrý pokoj a červenú energiu, ktoré sa navzájom vyrovnávajú, dynamickosť a statočnosť, podtóny tajomstva a mystiky. Dokáže prebudiť originalitu a rafinovanosť a srší z nej istý pôvab a krása. Je to mystická farba, ktorá je symbolom spirituality, duchovna, ale i srdečnosti. Šedá je farbou neutrality a kompromisu, vzniká zmesou svetla a temnoty. Radi ju nosia opatrní a málo sebaistí ľudia.

Tip na fialové líčenie: Najprv nanes na celé pohyblivé viečko očný tieň vo farbe pleti, aby prišlo k farebnému zjednoteniu pokožky. Potom do vnútorného kútika oka aplikuj svetlo ružové odtiene. Ďalej nanes fialový očný tieň tak, aby pozvoľna nadväzoval na ružový vo vnútornom kútiku oka. Od vnútorného kútika oka smerom k vonkajšiemu vykresli fialovú linku ceruzkou na oči a nanes riasenku pre väčší objem rias. Sýto ružová a fialová pristane najmä zimnému typu.

 

Ružové zvádzanie

Farby: svetlo ružová, biela, pery a nechty môžu byť výraznejšie ružové

Štýl vhodný pre nežné povahy a každodenné nosenie.

Ružová farba je symbol nehy, jemnosti a romantickej lásky, ale taktiež nezrelosti a naivity. Je označovaná ako farba srdca a obsahuje jemnejšie kvality červenej. Biela stelesňuje čistotu, jasnosť a nevinnosť, na druhej strane i perfekcionizmus a túžbu po dokonalosti bez kompromisov. Je chladnou farbou, ktorá pôsobí rozjasňujúcim dojmom.

 

Krikľavá extravagancia

Farby: oranžová, zelená, fialová, okrová, modrá, zelená, sýto tyrkysová

Štýl vhodný pre ľahko provokatívny vzhľad.

Oranžová je symbolom optimizmu, mladosti a radosti zo života. Pomáha proti depresiám, nechutenstvu a pesimizmu. Vzbudzuje v nás zvedavosť a túžbu po dobrodružstve. Označuje sa za „sociálnu farbu", ktorú majú radi extroverti a spoločenskí ľudia. V bláznivých kombináciách s celou škálou farieb budeš neprehliadnuteľná!

 

V spojení s prírodou

Farby: prírodné a zemité (hnedá, béžová, zelená, kaki - rôzne sýtosti)

Štýl vhodný pre slušivý a prirodzený look.

Hnedá býva označovaná ako farba trpezlivých a spoľahlivých ľudí, je to farba zeme, pokory a asketizmu. Preferujú ju ľudia, ktorí stoja nohami pevne na zemi a vedia dobre hospodáriť s peniazmi. Jedná sa o všednú, nenápadnú až nudnú farbu, ktorá ale dokáže pôsobiť pokojne a dôverne. Zelená je farbou prírody, rovnováhy, pokoja a nádeje. Pôsobí upokojujúcim dojmom a pohľad na zelenú farbu napomáha regenerácii a načerpaniu novej sily. Ľudia preferujúci túto farbu sú viac ochotní rozdávať lásku a pomáhať motivovať ostatných.

Tip na líčenie: Pre zvýraznenie prirodzeného vzhľadu použi make-up, ktorý je o odtieň svetlejší než následne použitý púder. Lícenka v prírodnom marhuľovom odtieni všetko dokonale doladí.

 

Priamočiara elegancia

Farby: čierna, šedá, modrá, slivková

Štýl vhodný pre business look a výnimočnú príležitosť.

Čierna je opakom bielej - symbolizuje tajomno, mystiku a smútok. I napriek tomu je obľúbenou farbou, ktorá nám pomáha neuzatvárať sa do seba a nestratiť v nepokojnom svete. Mimoriadna obľuba tejto farby môže znamenať zvýšenú citlivosť a tajnostkárstvo. Modrá patrí k studeným farbám, symbolizuje more, nebo, ale i konzervatívnosť a povinnosti. Tmavo modré odtiene predstavujú spoľahlivosť, mier a celkovo upokojujú. Tiež zlepšujú schopnosť sústrediť sa.