10 zdravých tipov tohto leta  

 

Blíži sa nám leto a s ním dni plné pohody, výletov, nekončiacich sa zábav a skvelých dobrodružstiev. Či už si to svoje zaslúžené voľno užijete doma na záhrade, alebo sa chystáte spoznávať krásy Slovenska či iných cudzích krajín, nezabúdajte na dodržiavanie pitného režimu a pravidelnú ochranu pred slnkom, aby ste si dovolenku užili v zdraví a zostali vám na ňu iba tie najpríjemnejšie spomienky.

Inšpiráciu a skvelé tipy, čo urobiť pre svoje zdravie, ako čo najlepšie využiť chvíľky voľna a načerpať dostatok energie, nájdete teraz v každej predajni dm drogerie markt, ale i v nasledujúcom videu.

 

 

Naše dm tipy: 

 

1, Vychutnať si zdravé raňajky.  

Nezabúdajte, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Naštartujú váš metabolizmus a pripravia telo na celodenný výkon. Či vás čaká práca v kancelárii alebo sa chystáte na deň strávený v prírode, raňajky sú tým najlepším základom, na ktorom môžete stavať...napr. aj vašu dobrú náladu.

Tip nájdete tu.

2, Prekonať svoje hranice na túre. 

Len si to predstavte – šírošíry les, božské ticho a jemný vetrík vo vlasoch. Čo môže byť väčší relax, ako úžasný deň prežitý v prírode. Prekonajte svoje hranice a absolvujte turistickú výpravu v neprebádanej hore! Aby všetky vaše dobrodružstvá prežili v zdraví aj vaše nohy, odporúčame do batohu preventívne pribaliť aj balíček náplastí.

Tip nájdete tu

3, Pripraviť si osviežujúcu limonádu s ovocím a bylinkami. 

Pri každej návšteve svojej obľúbenej reštaurácie obdivujete nápojový lístok s limonádami od výmyslu sveta. Najvyšší čas si jednu pripraviť doma! Stačí zmiešať čerstvé ovocie, pridať kocky ľadu, trstinový cukor, mätu a všetko zaliať studenou vodou – a úžasná limonáda ako z časopisu je na svete.  

Tip nájdete tu

4, Beh, korčule alebo bicyklovanie? Už si len vybrať...  

Obvolajte svojich priateľov, určite sa medzi nimi nájde rovnaký fanatik pre beh, korčuľovanie alebo bicyklovanie ako vy. A ak by náhodou ani jeden z nich nemal čas, zoberte si svojho druhého najlepšieho priateľa – opaľovacie mlieko Sundance.

Tip nájdete tu.

5, Upiecť zdravé maškrty na výlet. 

Na každý výlet je dobré si zbaliť niečo sladké. Aby ste netrpeli výčitkami svedomia, upečte si svoje vlastné maškrty – skombinujte celozrnnú múku, čerstvé ovocie či džem vlastnej výroby, cukor z kokosových kvetov alebo chia semienka a zdravá maškrta na seba nenechá dlho čakať. 

Recepty nájdete tu.

6, Vyskúšať outdoor jogu. 

Milujete aktívny pobyt na čerstvom vzduchu a navyše chcete spraviť nielen niečo pre svoje telo, ale aj ducha? Poobzerajte sa po cvičení jogy v prírode. Zapojte svoje kamarátky a zacvičte si pod modrou oblohou, uvoľnite napätie a relaxujte. Po cvičení sa osviežte napr. minerálnou vodou s prídavkom ovocnej šťavy.

Náš tip nájdete tu.

7, Objaviť krásu plávania a spevniť svoje svaly. 

Ako spojiť príjemné s užitočným počas leta? Predsa plávaním! Letné horúčavy sú ako stvorené na príjemné ochladenie v jazere, mori či na kúpalisku. Okrem toho plávanie podporuje krvný obeh, spevňuje telo a pobyt na slnku vás dobíja vitamínom D. Zvyknete počas plávania trpieť svalovými kŕčmi? Odporúčame aspoň pol hodinu pred ním užiť jednu šumivú tabletu magnézia.

8, Pripraviť si vlastný džem na zimu.  

Spomínate na leto u vašej babky, keď stála nad hrncom plnom marhúľ, z ktorých vznikol perfektný džem? Prečo ste si ešte stále nepripravili vlastný džem, keď nad tým už toľko uvažujete? Ovocie sa v babkinej záhrade ešte určite nájde. Obyčajný biely cukor nahraďte trstinovým alebo šťavou z agáve a džem bude o niečo zdravší.

9, Aspoň raz za týždeň si spraviť bezmäsitý deň. 

Gastroenterológovia odporúčajú jeden deň v týždni nahradiť bežnú stravu čistou vodou a zeleninovými a ovocnými šťavami. Že to je na vás veľký extrém? Spravte si aspoň bezmäsitý deň. Cestoviny s rajčinovou omáčkou, šalát so syrom alebo tofu s bulgurom? Už si len vybrať.

10, Spraviť si grilovačku (na balkóne). 

Nie ste majiteľom záhrady s altánkom či trávnika so slnečníkom? Vôbec nevadí, grilovačku si môžete predsa spraviť aj na balkóne! Stôl prikryte károvaným obrusom, priložte farebne ladiace servítky a zapáľte sviečku odpudzujúcu muchy a komáre – a super grilovačke už nič nebráni.

 


 


 

 

Odporúčame!

161 4

dm Bio špaldové chlebíčky, 100 g / 0,99 €

dm Bio kokosový nápoj natur 0,33 l

Exotický osviežujúci nápoj z kokosovej vody, ideálny  na občasné uhasenie mierneho smädu. Kokosový nápoj chutí najlepšie chladený.

Viac informácií o produkte

DAS gesunde PLUS súprava prvej pomoci pri uhryznutí kliešťom, 11-dielna sada

DAS gesunde PLUS vitamín C, šumivé tablety s príchuťou červeného pomaranča, 20 ks

Vitamín C posilňuje vlastnú obranyschopnosť organizmu.

Viac informácií o produkte

Das gesunde Plus bielkovinová tyčinka fitness s banánovou príchuťou celomáčaná v horkej čokoláde 45 g

Tyčinka s lahodnou príchuťou banánu v obalená v jemnej vrstve horkej čokolády obsahuje 27% bielkovín. 

Viac informácií o produkte

DAD gesunde PLUS súprava prvej pomoci pri uhryznutí kliešťom, 11-dielna sada / 2,99 €