Zdieľať a tlačiť

color #000000
color #000000

Bezlepkové linecké orechové koláčiky

 

 

Od chleba až po cestoviny - potraviny dennej spotreby obsahujú lepok. Avšak aj ponuka produktov pre všetkých "bezlepkáčov" neustále rastie. Inšpirujte sa receptom na bezlepkové linecké koláčiky od foodblogerky Lenky


 


 

Potrebujeme: 

130 g vlašských orechov dmBio
70 g pohánkovej múky dmBio
70 g hladkej cirokovej múky
70 g tapiokovej múky
70 g javorového sirupu dmBio
100 g masla
1 vajíčko
trošku citrónovej šťavy
trošku pravej vanilky

džem podľa vlastného výberu

 

Postup: 

Všetky suroviny zmiešame, vypracujeme hladké cesto, ktoré odložíme aspoň na hodinu do chladu. Vyvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku, akú máte radi a vykrajujeme obľúbené tvary. Pečieme asi 10 minút na 180 °C. Bezlepkové pečivo je viac krehké, preto ho nechajte na plechu vychladnúť, aby sa nepolámalo. Zlepujeme kvalitným džemom, ideálne bez cukru.


 


 


 


 

Lenka Mančíková: Miluje piecť – najmä sladké dobroty a kváskový chlieb. O pečení píše na svojom blogu – Zdravé pečenie. Radosť jej okrem rodiny robia aj kurzy kváskového pečenia. Vďaka nim spoznáva množstvo zaujímavých ľudí, ktorí majú rovnakú vášeň pre kváskové pečenie. Prečo práve kvások? Lebo ju fascinuje, ako môže iba z vody a múky vzniknúť toľko nášmu zdraviu prospešných dobrôt. Viac informácií o je záľúbe nájdete aj na facebooku:
www.facebook.com/ZdravePecenie.