Zdieľať a tlačiť

color #000000
color #000000

Špaldové medovníky

 

 

Verili by ste, čo všetko je ukryté v malom zrniečku špaldy? Má vysoký obsah bielkovín (17%), ktoré majú významnú nutričnú hodnotu a iné zloženie aminokyselín ako bielkovina bežnej pšenice. Je bohatá na vitamíny A, B, E a tiež minerálne látky. Avšak nie o jej vlastnostiach je tento príspevok. Ponúkame totiž predvianočnú inšpiráciu na skvelé špaldové medovníky od foodblogerky Mati

 


 

Potrebujeme: 

750 g  špaldovej  hladkej múky dmBio
250 g pšeničnej hladkej múky dmBio
50 g medu dmBio
250 g masla
2 vajcia + 1 rozšľahané vajíčko na potretie 
2 dl vody
1 ČL perníkového korenia
2 Čl sódy bikarbóny

 

Postup: 

Múku zmiešame so sódou bikarbónou. Pridáme zvyšné ingrediencie a vymiešame perníkové cesto. Ak sa vám zdá veľmi riedke, pridajte ešte trochu múky. Necháme ho odpočívať v chladničke do ďalšieho dňa. Cesto si rozdelíme na štyri časti a vyvaľkáme natenko. Vykrajujeme rôzne tvary a dáme piecť do rúry na 190 °C asi 10 - 12 minút. Vyberieme z rúry a potrieme rozšľahaným vajíčkom. 


 


 


 


 

Maťa Marčáková: Bolo to v roku 2014, keď sa rozhodla, že si kúpi naozajstnú zrkadlovku, ktorá bude zohrávať významnú úlohu hlavne počas cestovania do ďalekých krajín... Ako vďačný objekt na učenie základov fotenia jej poslúžili predovšetkým trpezlivé kuchárske výtvory. Vtedy sa všetko zvrtlo a v hlave jej skrsol bláznivý nápad založiť si foodblog … Maťa je inak vyštudovaná právnička a v tejto oblasti aj pracuje. Po celom dni za PC nie je nič lepšie ako si vyčistiť hlavu kreatívnou, činnosťou ako je v jej prípade pečenie, či fotenie. Jej experimenty môžete sledovať na www.thestoryofacake.sk, na fejsbúku, či instagrame. A najnovšie ma nájdete aj v tlačenej podobe ako spoluautorku knihy Príbehy z kuchyne.