Zdieľať a tlačiť

color #000000
color #000000

Chia vanilkové rožky

 

 

Buďte fit s chia semienkami! Získajte stratenú energiu a zažeňte hlad. Opäť prinášame recept na výborné chia vanilkové rožky od foodblogerky Lucky


 


 

Potrebujeme: 

160 g hladkej špaldovej celozrnnej múky dmBio
35 g práškového xylitolu (alebo práškového cukru)
1 lyžička bourbon vanilky v prášku
110 g zmäknutého masla
1 žĺtok
60 g mletých vlašských orechov dmBio
1 kopcovitá lyžica chia semienok dmBio
práškový xylitol (=brezový cukor) a bourbon vanilka v prášku na obalenie
 

  

Postup: 

Všetky zložky ručne spojíme v jednu kompaktnú hmotu, z ktorej môžeme hneď tvarovať rožky. Ak sa nám s masou zle pracuje, dáme ju odpočívať do chladničky. Rožky ukladáme na papierom na pečenie vystlaný plech a pečieme na 160 stupňoch asi 12 minút - pozorujeme a vyberáme z rúry akonáhle začnú ružovieť. Rožky necháme chvíľu vychladnúť, nepracujeme s nimi ihneď, pretože sú veľmi krehké a lámu sa. Zatiaľ si pripravíme misku s práškovým xylitolom a bourbon vanilkou. Vlažné rožky obaľujeme v tejto zmesi a uskladníme.


 


 


 


 

Lucia Súkeníková: Od malička bola obklopená skvelými kuchárkami a pekárkami, tromi babkami a maminkou, ktoré ju veľmi nenápadne viedli na cestičku gazdinky. Záľubu v skutočnom varení objavila, keď zistila, že čaká  svojho prvého syna. Vo svojich receptoch rada kombinuje tradičné s netradičným a tak vznikajú nové recepty a nové chute. Je milovníčkou dobrého jedla a čas strávený v kuchyni je pre ňu relaxom :) Svoj veľký sen si splnila v  roku 2015, keď vydala svoju prvotinu - knihu s cca 220 najúspešnejšími receptami pod názvom Moje skvelé jedlo. V roku 2016 opäť potešila svojich fanúšikov ďalšou sladkou knihou – Moje skvelé koláčiky. Viac informácií nájdete na jej blogu www.moje-jedlo.sk alebo na faceboku www.facebook.com/mojejedlo.