Zdieľať a tlačiť

color #000000
color #000000

Žihľava – viac ako len dotieravá burina

Stretnutie so žihľavou je často nepríjemné a spojené s miernou bolesťou a pálením. Ako s burinou i  proti nej je bojované motykou, rýľom a chemikáliami. Neprávom? Určite! Čo málo kto vie: Žihľava patrí medzi najstaršie liečivé rastliny sveta. Čo všetko je v nej skryté okrem pŕhlenia?


 

Žihľava – bohatá na vitamíny a minerálne látky 

Rastlina obsahuje veľa minerálnych látok, vitálnych látok, stopové prvky, draslík ako i vitamín A a C. Ako chcete lepšie bojovať proti jarnej únave ako s rastlinou, ktorá je tak výživná? Dokazuje to i porovnanie žihľavy s hlávkovým šalátom:

Obsahové látky 

100 g žihľavy 

100 g hlávkového šalátu 

Vitamín C

333 mg

13 mg

Vitamín A

0,74 mg

0,13 mg

Železo

7,8 mg

1,1 mg

Magnézium

71 mg

11 mg

Draslík

410 mg

224 mg

Žihľava je nielen prospešná pre nás ľudí, ale dokáže pomôcť i pôde. Pozitívne ovplyvňuje pomer železa v pôde a tým i na nej rastúce rastliny. Ako rastlina viažuca draslík nasleduje ľudí a rastie na hnojených, ľuďmi obrábaných pôdach. Zriedkakedy na ňu narazíte v nedotknutej prírode.

Zberný čas žihľavy 

Najlepšie je zbierať žihľavu od marca do augusta. Pretože práve vtedy je táto bylina obzvlášť čerstvá a šťavnatá. Ale pozor! Pri zbieraní si nasaďte rukavice, aby ste sa vyhli nepríjemným vyrážkam. Nemusíte mať však strach, akonáhle sú lístky spracované, nepŕhlia a môžete ich konzumovať. Tip: Na konzumáciu sú vhodné mladé, čerstvé lístky.

Žihľavové recepty 

Žihľavový čaj ako jarná kúra
- 1-2 ČL čerstvých alebo sušených žihľavových lístkov (nasekaných)
- ¼ l vriacej vody
Zalejte lístky horúcou vodou, nechajte 5 až 10 minút lúhovať, čaj sceďte a pite po malých dúškoch.

Žihľava ako zeleninová polievka (4 porcie)
- 1 ½ kg čerstvých vrchných lístkov žihľavy
- 50 g údeného špeku alebo slaninky
- 1 stredne veľká cibuľa
- štipka soli
- štipka korenia
- trochu múky
- smotana na šľahanie

Čerstvo zozbierané lístky umyte a oblanšírujte. Následne ich zomeľte na mlynčeku, pridajte vodu, soľ a korenie a varte do zmäknutia. Zo špeku alebo slaninky, cibule a múky spravte zápražku, pridajte k žihľave a varte spolu. Pred koncom pridajte smotanu, chvíľu povarte, dochuťte a môžete servírovať.

Žihľava v starostlivosti o vlasy 

Táto univerzálna rastlina sa hodí i v starostlivosti o vlasy. Vitamíny, triesloviny, minerálne soli a aminokyseliny  obsiahnuté v žihľave podporujú rast vlasov a podporujú funkciu vlasovej pokožky.

Foto: shutterstock/ g215, RAUSCH