Zdieľať a tlačiť

color #000000
color #000000

Ghee

Aký je rozdiel medzi ghee a pretopeným maslom a čo všetko dokáže.


 

Ghee: Číre maslo z Indie

Čo znamená pre Talianov a Grékov olivový olej, to isté znamená pre Indov ghee maslo. Kto by chcel po indicky správne variť, nemusí kvôli nemu precestovať pol sveta. V Indii je ghee viac než tuk. Je pokladaný aj za života budič a používa sa v ayurvédskej medicíne ako liečivo. Ale späť k vareniu: Tu sa dozviete všetko, čo potrebujete o tomto tuku vedieť.

Čo je ghee a ako sa vyrába?

Ako konečný produkt nie je ghee nič iné ako pretopené maslo. Rozdiel je len vo výrobe: V závislosti na procese trvá výroba ghee dlhšie ako pri pretopenom masle.

Takto sa vyrába:

Od kravy cez maslo zo sladkej smotany až po ghee – číre maslo je zaujímavá cesta. Začína sa na bio gazdovskom dvore. Kravy sa pasú na lúkach. Patria ku gazdovstvu, ktoré pracuje na ekologických princípoch. Z bio mlieka získame smotanu, z ktorej sa vyrába maslo – základná surovina pre výrobu ghee. To je produkované podľa indických ajurvédskych postupov – šetrným varným procesom z čerstvého masla – a nie ako v priemyselných veľkoprodukciách priamo z mlieka. To vytvára jemnú chuť a vysokú kvalitu ghee.

Načo sa ghee používa a aké má výhody?

Ghee je ideálne na varenie, pečenie, vyprážanie. V Indii sa takmer nič nevarí bez jeho použitia. Dôvody pre všestranné použitie sú predovšetkým v týchto výhodách:

Ghee maslo…

… je vysoko rozohrievateľné. Do 190°C zostávajú mastné kyseliny stabilné.

… má dlhšiu trvanlivosť, dokonca i niekoľko týždňov.

… je bezlaktózové a optimálne pre ľudí s touto intoleranciou.

… je ľahko stráviteľné a má protizápalové účinky.

… je vhodné aj na starostlivosť o pleť.

Foto: Shutterstock