Zdieľať a tlačiť

color #000000
color #000000

TORTILLA SO ŠOŠOVICOU BELUGA, MANGOM A MÄTOU

 

 

Vedeli ste, že pôvod Beluga šošovice je v Severnej Amerike? So svojím nezvyčajným ligotavo čiernym sfarbením, ktorý získa po uvarení,  je veľmi obľúbená vo vyberaných kuchyniach. Jej jemne orechová chuť ju robí ideálnou na prípravu šalátov, hustých polievok, nátierok alebo ako prílohu. Inšpirujte sa receptom od nášho foodblogera Roba Pappa. 


 


 

Potrebujeme: 

8 kusov tortíl
200 g dmBio ciernej šošovice
beluga
200 g dmBio quinoy
30 g cesnaku
100 g manga
100 g nashi hrušky
200 ml pomarancovej štavy
50 g dmBio nátierky
karí-papaja-mango
100 g bieleho jogurtu
mätu
100 ml dmBio kokosoveho oleja
200 g šalátu (ladový, alebo
akýkolvek iný oblúbený druh)
 

 

Postup: 

Na kokosovom oleji orestujeme cesnak a nadrobno nakrájané mango. Pridáme šošovicu, ktorú sme prepláchli v teplej vode, zalejeme pomarančovou šťavou a varíme 10 minút. Ja to robím ako rizoto – šťavu a vodu prilievam postupne, miešam a keď sa odparí, prilejem opäť. Po desiatich minútach pridáme prepláchnutú quinou. Prilievame vodu a miešame, kým nie je šošovica a quinoa uvarená. Pozor, aby sme ich nerozvarili, nechceme mat kašu, ale šošovicu al dente. Nakoniec, keď je všetko mäkké a voda odparená, pridáme nadrobno nakrájanú nashi hrušku, dochutíme soľou a čerstvou mätou. Nátierku z papaye a manga zmiešame s bielym jogurtom (1:1), natrieme ju na tortillu, pridáme ľadový šalát a uvarenú šošovicovú zmes.


 


 

Robo Papp: Spevák, kulinár, food blogger, ktorý rád varí. Jeho najobľúbenejšou kuchyňou je dobrá kuchyňa. Zje všetko d pečených zemiakov s masťou po homára, od vyprážaných olomouckých syrečkov po foie gras. Baví ho hľadať kvalitné suroviny, ktoré ho potom inšpirujú pri vymýšľaní receptov. Nikdy neváži, nemeria, jednoducho prilieva, pridáva a stále ochutnáva. Rád  sprostredkováva zážitky z kulinárskeho sveta a ukazuje na svojom blogu najlepšie slovenské reštaurácie. Viac informácií nájdete na blogu: www.kazdymozevarit.com alebo na facebooku: www.facebook.com/kazdymozevarit