Zdieľať a tlačiť

color #000000
color #000000

Karí z mungo fazuliek s basmati ryžou

 

 

Poznáte basmati ryžu? Patrí medzi najvychytanejšie a najkvalitnejšie na svete. Jej výhodou je, že pri varení sa nelepí a je rýchlo stráviteľná. Inšpirujte sa receptom foodblogerky Ely.


 


 

Potrebujeme: 

1/4 hrnčeka mungo fazuliek Alnatura
300-400 ml kokosového mlieka dmBio
1 šalotka
1-2 strúčiky cesnaku
menší kúsok zázvoru
1 ČL kurkumy
1 ČL rímskej rasce
1 ČL mletého koriandra
chilli podľa chuti
citrón
1 PL kokosového oleja dmBio
soľ
basmati ryža dmBio
 

 

Postup: 

Na noc vopred namočíme do vody mungo fazuľu. Pred varením vodu z fazule zlejeme. Basmati ryžu pripravíme podľa návodu na obale. Cibuľu nakrájame nadrobno a opečieme dozlata na panvici na rozohriatom kokosovom oleji. Pridáme postrúhaný čerstvý zázvor, pretlačený cesnak. Prisypeme kurkumu, rímsku rascu a koriander a približne minútu opečieme. Pridáme mungo fazuľu a časť kokosového mlieka, premiešame a zakryjeme. Karí varíme cca 20-30 minút, kým fazuľa zmäkne. Postupne podľa hustoty prilievame kokosové mlieko. Dochutíme soľou, citrónovou šťavou a podávame s basmati ryžou. Jedlo môžeme navyše posypať mungo klíčkami. 


 

TIP: Domáce klíčky si jednoducho pripravíme z mungo fazuliek. 1/4 hrnčeka mungo fazule namočíme na noc do vody. Následne vodu scedíme, fazuľky rozložíme do nádoby na čistú vlhkú gázu. Časť gázy použijeme aj na prikrytie. Nádobu zľahka uzavrieme. O dva dni máme fazuľky naklíčené. Fazuľky je dobré dvakrát do dňa prepláchnuť pod tečúcou vodou, aby sa na klíčkoch nevytvorila pleseň.


 


 

Ela Krídlová: Blogovaniu sa venuje už druhý rok a je to pre ňu skvelý relax popri jej povolaní lekárky. Miluje pikantnú exotickú kuchyňu, ale aj ozdravené tradičné recepty od babky. Svojím blogom povzbudzuje ľudí, aby sa nebáli variť poctivé jedlá, investovali do kvalitnejších surovín a užili si ako kreatívne chvíle v kuchyni, tak aj stretnutia s najbližšími pri spoločnom stole.Viac informácií nájdete na blogu: www.zosrdcadohrnca.sk alebo na facebooku: www.facebook.com/zosrdcadohrnca