Vitalita pre domácich miláčikov

Potrava pre domáce zvieratá by mala obsahovať vitamíny A, C, D a E, ako aj radu vitamínov B. Vysoké dávky týchto látok však môžu Vášmu miláčikovi uškodiť. Hodnotným a kvalitným krmivom, ktoré vo Vašej dm ponúka napríklad značka Dein Bestes, rozhodne neurobíte krok vedľa: Presne totiž vyhovuje potrebám psíkov, mačičiek i hlodavcov.
 

Všetkého s mierou
Pre prísun vitamínov u psov a mačiek v zásade platí, že menej je viac. Pokiaľ Vášmu miláčikovi podávate vitamínové preparáty len podľa svojho uváženia, ktoré zakúpite napríklad na internete, môžete ho vážne ohroziť na zdraví. Ak bude šteňa dostávať vysokú dávku vitamínu A, môže sa u neho vyvinúť porucha rastu. U dospelých zvierat spôsobuje predávkovanie týmto vitamínom zmeny vo vývine kostí.
Potrebné vitamíny
To, že je vitamín A potrebnou súčasťou výživy, má svoj dôvod. Je dôležitý predovšetkým pre oči. Správne zásobovanie retinolom a vitamínom A sa postará o to, že zviera vidí dobre v tme, má hustejšiu srsť a zdravú sliznicu. Vitamín D potrebuje Váš miláčik preto, aby sa jeho kosti a zuby správne vyvíjali. Vitamíny E a C posilňujú imunitný systém. Vitamín C naviac zaručuje zdravé ďasná. Vitamíny B-komplexu sú potrebné pre srsť, nervy a krvný obraz.
Správne dávkovanie
Potreba výživových látok sa u jednotlivcov líši. Prísun vitamínov sa riadi podľa toho, či sa jedná o mláďa, či je zviera tehotné, postaršie alebo choré, veľké alebo drobné. Preto je zloženie napríklad výživy pre šteňatá úplne iné ako pre dospelé psy. Pokiaľ pes dospieva okolo roku života, musí sa jeho strava prispôsobiť veku, pretože strava pre šteňatá už nie je vhodná.
Pri pochybnostiach sa vždy poraďte so svojim veterinárom, ktorý vie, čo je pre Vaše zvieratko najlepšie – či už sa jedná o domáceho miláčika, hospodárske zviera alebo ak sa dostavili zdravotné komplikácie.
Len pre mačky
Pokiaľ sa u Vás o domov delí zároveň pes i mačka, je určite dôležité, aby mačka nemala prístup ku psej miske. Potrava pre psov je určená iba pre ne a neobsahuje na rozdiel od mačacej výživy taurín. Ten si psi vedia sami produkovať, ale mačky nie. Ak by teda mačka nedostala v potrave taurín, pravdepodobne by sa dostavili problémy so srdcom alebo so zrakom.

 

Vyberte si z ponuky Dein Bestes

161 4

Dein Bestes hydinové mäso a pečeň v omáčke, 400 g

 

Viac informácií o produkte

Dein Bestes chrumkavé prúžky s hovädzím a jahňacím mäsom, 20 ks

 

Viac informácií o produkte

Dein Bestes 5 druhov mäsa v omáčke, 400 g

 

Viac informácií o produkte

Dein Bestes losos a pleskáč v omáčke, 100 g

 

Viac informácií o produkte

Dein Bestes proso – valčeky, 4 ks

Viac informácií o produkte

Dein Bestes krmivo pre psov, moriak & zemiak, 150 g

 

Viac informácií o produkte

Dein Bestes hovädzie, hydinové a klasická divina, 400 g

Viac informácií o produkte

Dein Bestes Drobs mix s jogurtom, 75 g

 

Viac informácií o produkte

Dein Bestes naturverliebt s kuracím, morčacím mäsom & dozretým obilím, 500 g

Viac informácií o produkte

Dein Bestes teľacie a morčacie v omáčke, 100 g

Viac informácií o produkte